DAX 13. 8. 2015

Ve včerejší seanci jsme v jedné z hypotéz varovali před agresivními prodejci, kteří by mohli vstoupit do trhu. Toto se stalo a prodejci dostali DAX až pod low celého swingu (bod 1). Po proražení tohoto swingu vstoupili do trhu kupci, kteří agresivně vrátili trh do rozpětí předchozího oblasti. Fakt, že se VPOC (bod 3) zformoval ještě v oblasti předchozího swingu značí alespoň částečnou sílu kupců.

Z dnešního pohledu stále zůstává platná hypotéza o uzavření gapu, který nám vznikl mezi pondělní a úterní seancí. Na úrovni pondělního VPOCu (bod 2) bychom mohli najít prodejce a pokračovat ve střednědobém klesajícím trendu. Tato hypotéza (modře) rovněž počítá s variantou úvodní reakční prodejní aktivity, kterou bychom mohli dostat, z důvodu otevření mimo včerejší rovnovážnou oblast. V takovém případě je vhodná zóna pro vstup kupců včerejší VPOC (bod 3).

V případě, že se trh dostane významně pod včerejší VPOC, lze očekávat spíš dominanci prodejců a pokračování klesajícího trendu směrem k low dalšího swingu na 10653.

STAŇTE SE PROFESIONÁLNÍM OBCHODNÍKEM!

DAX

DAX

I vy vydělávejte na jinak zdarma nedostupných informacích o zobchodovaných objemech! Denní analýzy dle tržní aukce jen na Získejúčet.cz!

Proč obchodovat právě Dax prostřednictvím tzv. Contract for Differences? Veškeré výhody i nevýhody naleznete v našem článku na toto téma.

Slovník pojmů a informace o tržní aukci naleznete zde.

Hodně štěstí při obchodování!

Upozornění
Tento obsah je pouze vlastním názorem autorů Získejúčet.cz. Článek je určen výhradně ke studijním účelům témat týkajících se obchodování na burze a neslouží v žádném případě coby konkrétní investiční doporučení, obchodní doporučení, analýza investičních příležitostí nebo podobné obecné doporučení týkající se obchodování s investičními nástroji. Obchodování na finančních trzích je vysoce rizikové! Společnost FF Trader s.r.o. neposkytuje žádnou z hlavních či vedlejších investičních služeb vyjmenovaných v Zákoně o podnikání na kapitálovém trhu č. 256/2004 Sb.