Dax 13. 11. 2017

Shrnutí předchozího dne a další výhled:

Páteční seance byla oproti čtvrtku pomalejší, avšak stále nabídla zajímavé pohyby. Trh otevřel v blízkosti předchozího close, kupci se pokusili o test vyšších cen, avšak nepodařilo se jim to. Prodejcům se podařilo dostat téměř k low čtvrteční seance a v blízkosti low byl také trh uzavřen. Objemový profil je poměrně pěkně zaplněn, férová cena se nám posunula na hodnotu 13140.

Výhled na dnešní den a důležité úrovně:

Dnes jsme otevřeli na ceně pátečního close. Nemáme tedy žádný gap, který by nám mohl napovědět o další tržní aktivitě. Aktuálně se nacházíme v rovnovážné oblasti pátečního dne, takže můžeme ze začátku očekávat spíše pohyby do strany. Pokud dnes využijeme Statistickou aplikaci, budeme mírně preferovat prodejce a to z důvodu proražení low. Pravděpodobnost, že prorazíme low je nyní 93 %, což už je velmi silné číslo. Myšlenku podporuje i to, že podobná situace jako dnešní open nastala v historii ve 125 výskytech, což už můžeme považovat za relevantní vzorek. Pokud prorazíme low, očekáváme test ceny 13095, což je LVN z 26. 10. 2017. V případě, že prorazíme i tuto oblast, mohli bychom se na delší dobu podívat k nižším cenám. Naopak, pokud nás dnes prodeje nečekají, jako resistence nás zajímají ceny 13220 a 13255. 13220 je férová cena a HVN z konce listopadu, 13255 je čtvrteční férová cena. Na těchto hladinách by mohlo dojít k zajímavé obchodní aktivitě.

DOKÁŽETE SPLNIT PRAVIDLA A ZÍSKAT KAPITÁL NA FOREX? VYZKOUŠEJTE SI VÝZVU ZDARMA!

DAX 30min graf s denními profily

Proč obchodovat právě Dax prostřednictvím tzv. Contract for Differences? Veškeré výhody i nevýhody naleznete v našem článku na toto téma.

Informace o teorii aukce naleznete zde.

Upozornění
Tento obsah je pouze vlastním názorem autorů Získejúčet.cz. Článek je určen výhradně ke studijním účelům témat týkajících se obchodování na burze a neslouží v žádném případě coby konkrétní investiční doporučení, obchodní doporučení, analýza investičních příležitostí nebo podobné obecné doporučení týkající se obchodování s investičními nástroji. Obchodování na finančních trzích je vysoce rizikové! Společnost FF Trader s.r.o. neposkytuje žádnou z hlavních či vedlejších investičních služeb vyjmenovaných v Zákoně o podnikání na kapitálovém trhu č. 256/2004 Sb.