Dax 12. 9. 2017

Shrnutí předchozího dne a další výhled:

Včerejší seance byla odstartována agresivní aktivitou typu open drive. Z tohoto důvodu jsme očekávali spíše rostoucí pohyby. Kupující byli úspěšní a svoji sílu předváděli až do konce obchodní seance. Seance byla uzavřena na samotném high a za celý den jsme se nedočkali větší korekce.

Výhled na dnešní den a důležité úrovně:

Dnes jsme otevřeli v blízkosti včerejšího close a kupci se znovu pustili do hry. Okamžitě překonali včerejší high a vydávají se na vyšší ceny. Včera jsme překonali HVN 12445, která se sice stala denní férovou cenou, avšak rychle jsme se od ní vzdálili. Další HVN leží na ceně 12620. Tuto cenu tedy považujeme jako cíl pro kupující obchodníky. Pokud by dnes kupci nebyli tak agresivní jako včera, je dost možné, že budeme směřovat právě k 12445, která se stala včerejší férovou cenou. Mohla by nyní zapůsobit buď jako support, který by odrazil kupce na další nové high nebo jako magnet, který by přitahoval obchodní aktivitu a seanci bychom tak mohli strávit okolo této cenové hladiny. Uvidíme, co nám řekne sám Dax.

DOKÁŽETE SPLNIT PRAVIDLA A ZÍSKAT KAPITÁL NA FOREX? VYZKOUŠEJTE SI VÝZVU ZDARMA!

DAX 30min graf s denními profily

Proč obchodovat právě Dax prostřednictvím tzv. Contract for Differences? Veškeré výhody i nevýhody naleznete v našem článku na toto téma.

Informace o teorii aukce naleznete zde.

Upozornění
Tento obsah je pouze vlastním názorem autorů Získejúčet.cz. Článek je určen výhradně ke studijním účelům témat týkajících se obchodování na burze a neslouží v žádném případě coby konkrétní investiční doporučení, obchodní doporučení, analýza investičních příležitostí nebo podobné obecné doporučení týkající se obchodování s investičními nástroji. Obchodování na finančních trzích je vysoce rizikové! Společnost FF Trader s.r.o. neposkytuje žádnou z hlavních či vedlejších investičních služeb vyjmenovaných v Zákoně o podnikání na kapitálovém trhu č. 256/2004 Sb.