DAX 12. 8. 2015

Pokud jste fanoušky našeho facebooku, včera jste si mohli všimnout našeho upozornění na nepředpokládanou tržní aktivitu. Agresivní prodejci ovládli seanci hned od otevření trhu. Silné prodeje vytvořili low včerejšího dne až na ceně 11264. Dle teorie aukce byl pravděpodobnější scénář spíše rostoucí pohyb a pokračování kupců z předchozího dne. Tento předpoklad nebyl naplněn. I tato situace nám dokazuje, že je potřeba připravit vždy více obchodních scénářů a přizpůsobit svůj pohled na trh dle aktuálních tržních informací. Nikdy nevíme, kdy do trhu vstoupí skupina silných obchodníků, kteří dokáží ovlivnit trh nepředpokládaným směrem.

Sílu včerejších prodejců potvrzuje také dnešní otevření gapem na nižších cenách. Dnešní open je cca o 100 bodů vzdáleno od včerejšího close. I z tohoto důvodu očekáváme reakční aktivitu směrem k včerejší férové ceně VPOC a včerejšímu close 11291 – 11300. Tato aktivita by mohla ukázkově vyplnit dnešní ranní gap. Pokud se tento scénář naplní, očekáváme v oblasti close nalezení prodejců a návrat na nižší ceny nebo zpomalení trhu.

Jestliže prodejci potvrdí svoji včerejší aktivitu a objeví se v trhu ihned bez reakční aktivity, mají poměrně otevřenou cestu až k 11030, což je low swingu ze dne 27. 7. 2015. Další zóna pro cíl klesajících pohybů je středně dobá HVN 10970.

STAŇTE SE PROFESIONÁLNÍM OBCHODNÍKEM!

 

obrazek

DAX 30min graf s denními profily – Aktualizace 12:20

Aktualizace

Pro dnešní den zatím převládá hypotéza č. 2, kde jsme předpokládali prodejce již od otevření seance. Aktuálně se tvoří rovnovážná oblast okolo zmiňované zóny swing low 11030.

I vy vydělávejte na jinak zdarma nedostupných informacích o zobchodovaných objemech! Denní analýzy dle tržní aukce jen na Získejúčet.cz!

Proč obchodovat právě Dax prostřednictvím tzv. Contract for Differences? Veškeré výhody i nevýhody naleznete v našem článku na toto téma.

Slovník pojmů a informace o tržní aukci naleznete zde.

Hodně štěstí při obchodování!

Upozornění

Tento obsah je pouze vlastním názorem autorů Získejúčet.cz. Článek je určen výhradně ke studijním účelům témat týkajících se obchodování na burze a neslouží v žádném případě coby konkrétní investiční doporučení, obchodní doporučení, analýza investičních příležitostí nebo podobné obecné doporučení týkající se obchodování s investičními nástroji. Obchodování na finančních trzích je vysoce rizikové! Společnost FF Trader s.r.o. neposkytuje žádnou z hlavních či vedlejších investičních služeb vyjmenovaných v Zákoně o podnikání na kapitálovém trhu č. 256/2004 Sb.