Dax 11. 9. 2017

Shrnutí předchozího dne a další výhled:

Páteční seance začala větším prodejním gapem. Neměli jsme vysokou statistickou pravděpodobnost jeho uzavření, ale dle teorie aukce to byl očekávaný scénář. navíc jsme psali, že právě 12315 jako předchozí close by mohla být potenciální resistence. Náš scénář se přímo perfektně naplnil. Na 12315 došlo k zastavení nákupů a trh začal zpomalovat. Nakonec se prodejcům podařilo mírně klesnout a to na zavírací cenu 12290.

Výhled na dnešní den a důležité úrovně:

Dnešní seanci jsme otevřeli rostoucím gapem. Gap je o velikosti 80 bodů, což není obvyklá hodnota. V takovém případě spíše nedochází k jeho uzavření. Pokud trh otevře takto agresivně, často se dočkáváme tzv. open drive aktivity, což znamená, že trh se vydá od open jedním jasným směrem. V našem případě by to mohlo být směrem vzhůru. Pokud se kupcům podaří pokračovat na vyšší ceny, jejich cílem by mohla být HVN 12445. Naopak pokud skutečně dojde k uzavření gapu a prodejcům se bude chtít na ceny minulého týdne, očekáváme test alespoň 12305.

DOKÁŽETE SPLNIT PRAVIDLA A ZÍSKAT KAPITÁL NA FOREX? VYZKOUŠEJTE SI VÝZVU ZDARMA!

DAX 30min graf s denními profily

Proč obchodovat právě Dax prostřednictvím tzv. Contract for Differences? Veškeré výhody i nevýhody naleznete v našem článku na toto téma.

Informace o teorii aukce naleznete zde.

Upozornění
Tento obsah je pouze vlastním názorem autorů Získejúčet.cz. Článek je určen výhradně ke studijním účelům témat týkajících se obchodování na burze a neslouží v žádném případě coby konkrétní investiční doporučení, obchodní doporučení, analýza investičních příležitostí nebo podobné obecné doporučení týkající se obchodování s investičními nástroji. Obchodování na finančních trzích je vysoce rizikové! Společnost FF Trader s.r.o. neposkytuje žádnou z hlavních či vedlejších investičních služeb vyjmenovaných v Zákoně o podnikání na kapitálovém trhu č. 256/2004 Sb.