DAX 11. 8. 2015

Pro včerejší obchodní seanci jsme očekávali rostoucí pohyb k cenám 11610 a 11640. Dax vyrazil téměř hned po otevření seance hledat kupce. Ti byli nalezeni až na ceně 11430, kde silně zabránili dalším prodejům. Kupci vymazali celé denní ztráty a nakonec dostali Dax až na cenu 11610, což byla i cena close. Tuto zónu jsme zmiňovali ve včerejší analýze.

Pro dnešní den je vhodné opět rozšířit mikro kompozitní profil o další den. Z něj je patrné, že máme dvě oblasti HVN. Tyto zóny mají tendenci přitahovat obchodní aktivitu. Včerejší den můžeme považovat za longový, avšak rovnovážná oblast se na vyšší ceny stále nepřesunula. V rovnovážné oblasti včerejšího dne také dnes otevíráme a to přímo v blízkosti férové ceny VPOC 11533, proto lze očekávat pomalejší vývoj na začátku obchodní seance.

Pokud budou kupci pokračovat ve včerejší aktivitě, což je dle teorie aukce pravděpodobnější scénář pro dnešní den, mají před sebou důležité úrovně 11610 (včerejší close), 11640 (MCHVN) a 11730 (MCHVN). Nezapomeňme však, že trh je nevyzpytatelný a kdykoliv mohou přijít prodejci. Proto je důležité sledovat aktuální vývoj trhu a nedržet se slepě pouze jedné hypotézy.

STAŇTE SE PROFESIONÁLNÍM OBCHODNÍKEM!

11dax

DAX 30min graf s denními profily

I vy vydělávejte na jinak zdarma nedostupných informacích o zobchodovaných objemech! Denní analýzy dle tržní aukce jen na Získejúčet.cz!

Proč obchodovat právě Dax prostřednictvím tzv. Contract for Differences? Veškeré výhody i nevýhody naleznete v našem článku na toto téma.

Slovník pojmů a informace o tržní aukci naleznete zde.

Hodně štěstí při obchodování!

Upozornění

Tento obsah je pouze vlastním názorem autorů Získejúčet.cz. Článek je určen výhradně ke studijním účelům témat týkajících se obchodování na burze a neslouží v žádném případě coby konkrétní investiční doporučení, obchodní doporučení, analýza investičních příležitostí nebo podobné obecné doporučení týkající se obchodování s investičními nástroji. Obchodování na finančních trzích je vysoce rizikové! Společnost FF Trader s.r.o. neposkytuje žádnou z hlavních či vedlejších investičních služeb vyjmenovaných v Zákoně o podnikání na kapitálovém trhu č. 256/2004 Sb.