Dax 11. 12. 2017

Shrnutí předchozího dne a další výhled:

Páteční seance začala rostoucím gapem, kdy kupci pokračovali v agresivních nákupech. Podařilo se jim dostat nad 13220, avšak dlouho zde nevydrželi. Můžeme to považovat pouze za neúspěšný test vyšších cen. Pod 13220 trh zůstal, většina objemu byla zobchodována ve spodní části denního rozpětí. Seance byla nakonec uzavřena na ceně 13160.

Výhled na dnešní den a důležité úrovně:

Dnešní seance byla otevřena na páteční férové ceně. Odtud se prodejci vydali směrem k pátečnímu close. Pravděpodobnost uzavření gapu je pro dnešní den 80 %. Pokud se podíváme na trh několik dní zpět, vidíme, že 13220 je stále považována za hlavní resistenci, která zastavuje nákupní pohyby. V pátek jsme se od této ceny odrazili, což by nyní mohlo znamenat, že se pokusíme podívat zpět k nižším cenám. Jestliže se tak stane, naší cílovou cenou je HVN 13050. V případě proražení 13220 je vhodné připravit se na možné rostoucí pohyby, které by mohly trvat delší dobu.

DOKÁŽETE SPLNIT PRAVIDLA A ZÍSKAT KAPITÁL NA FOREX? VYZKOUŠEJTE SI VÝZVU ZDARMA!

DAX 30min graf s denními profily

Proč obchodovat právě Dax prostřednictvím tzv. Contract for Differences? Veškeré výhody i nevýhody naleznete v našem článku na toto téma.

Informace o teorii aukce naleznete zde.

Upozornění
Tento obsah je pouze vlastním názorem autorů Získejúčet.cz. Článek je určen výhradně ke studijním účelům témat týkajících se obchodování na burze a neslouží v žádném případě coby konkrétní investiční doporučení, obchodní doporučení, analýza investičních příležitostí nebo podobné obecné doporučení týkající se obchodování s investičními nástroji. Obchodování na finančních trzích je vysoce rizikové! Společnost FF Trader s.r.o. neposkytuje žádnou z hlavních či vedlejších investičních služeb vyjmenovaných v Zákoně o podnikání na kapitálovém trhu č. 256/2004 Sb.