Dax 11. 10. 2017

Shrnutí předchozího dne a další výhled:

Začátek seance byl poměrně nerozhodný, což se dalo dle typu otevření očekávat. Nakonec však více síly nabrali prodejci. Těm se podařilo otestovat zmiňovanou cenu 12900. Ta zafungovala jako krásný support, dlouho jsme se zde neohřáli a vyrazili jsme k vyšším cenám. Nakonec byla Dax uzavřen zpět v oblasti, kde otevřel. Objem zůstal také na stejných cenách. Co můžeme o včerejší seanci říci? Dle objemu a rychlého testu 12900 můžeme soudit, že nižší ceny byly odmítnuty, jednalo se pouze o krátký test. Uvidíme, jestli to bude stačit jako dostatečný support pro další rostoucí pohyby.

Výhled na dnešní den a důležité úrovně:

Dnešní seance byla otevřena mírně nad včerejším close. Gap o velikosti 19 bodů byl v historii uzavřen z 77 %. Této situace bychom se mohli dočkat i dnes. Z jakého důvodu? Nejen, že ve prospěch mluví statistika, ale také kvůli objemu objednávek. Včerejší close je totiž také férová cena a HVN posledních pěti seancí. Znamená to, že na této ceně se chtělo nejvíce obchodovat. Často takové cenové hladiny přitahují tržní aktivitu. Je tedy dost možné, že dnes otestujeme cenu 12945. Pokud dnes budou kupci aktivní, právě tato cena by se mohla stát supportem a odstartovat růst na 13000. V případě, že se tak nestane, očekáváme buď pomalý pohyb do strany nebo opětovný pokus o 12900. Pozor dnes večer na FOMC, které i Dax může ovlivnit.

DOKÁŽETE SPLNIT PRAVIDLA A ZÍSKAT KAPITÁL NA FOREX? VYZKOUŠEJTE SI VÝZVU ZDARMA!

Proč obchodovat právě Dax prostřednictvím tzv. Contract for Differences? Veškeré výhody i nevýhody naleznete v našem článku na toto téma.

Informace o teorii aukce naleznete zde.

Upozornění
Tento obsah je pouze vlastním názorem autorů Získejúčet.cz. Článek je určen výhradně ke studijním účelům témat týkajících se obchodování na burze a neslouží v žádném případě coby konkrétní investiční doporučení, obchodní doporučení, analýza investičních příležitostí nebo podobné obecné doporučení týkající se obchodování s investičními nástroji. Obchodování na finančních trzích je vysoce rizikové! Společnost FF Trader s.r.o. neposkytuje žádnou z hlavních či vedlejších investičních služeb vyjmenovaných v Zákoně o podnikání na kapitálovém trhu č. 256/2004 Sb.