Dax Analýza 11. 1. 2018

Rekapitulace předchozího dne

Včerejší seance byla v rukou silnějších prodejců. Po otevření jsme se jednou pokusili o reakční aktivitu a uzavření gapu, avšak tato situace se kupcům nepodařila. Prodejci byli od začátku seance silnější, což dokázali i rychlým přesunem přes zahuštěnou oblast okolo 13300, kde jsme čekali zpomalení trhu. Nakonec jsme vytvořili low na 13216. Seance strávila většinu času na nižších hodnotách, což je pro prodejce dobrá zpráva.

Důležité Price Action oblasti

  • 13325 jako možná resistence
  • 13230 jako možný support

Statistiky pro dnešní den

  • Dnes jsme využili Statistickou aplikaci pro pravděpodobnost uzavření gapu. Ranní gap je o velikosti 25 bodů a pravděpodobnost jeho uzavření je vysokých 80 %. Pro bližší popis naší statistiky klikněte zde.

DOKÁŽETE SPLNIT PRAVIDLA A ZÍSKAT KAPITÁL NA FOREX? VYZKOUŠEJTE SI VÝZVU ZDARMA!

Makroekonomické vyhlášení

  • Dnes se pro Dax nevyhlašují žádné důležité zprávy.

Hypotézy pro dnešní seanci

  • Velmi důležité bude, jak se zachováme v aktuálním rozpětí 13325 – 13230. Tyto ceny považujeme za s/r úrovně, které nyní jasně ohraničují centrum dění. Pokud půjdeme ve smyslu Statistické aplikace směrem k nižším cenám, očekáváme proražení supportu 13230.
  • Naopak jestliže budou dnes aktivnější kupci a pokusí se o test 13325, mohlo by se jim to podařit. Tato cena se často střídala jako s/r úroveň, a tak ji nemůžeme označit za úplně silnou. V případě, že se prokáže jako resistence, očekáváme delší prodejní pohyby pod 13230.

Proč obchodovat právě Dax prostřednictvím tzv. Contract for Differences? Veškeré výhody i nevýhody naleznete v našem článku na toto téma.

Informace o teorii aukce naleznete zde.

Upozornění
Tento obsah je pouze vlastním názorem autorů Získejúčet.cz. Článek je určen výhradně ke studijním účelům témat týkajících se obchodování na burze a neslouží v žádném případě coby konkrétní investiční doporučení, obchodní doporučení, analýza investičních příležitostí nebo podobné obecné doporučení týkající se obchodování s investičními nástroji. Obchodování na finančních trzích je vysoce rizikové! Společnost FF Trader s.r.o. neposkytuje žádnou z hlavních či vedlejších investičních služeb vyjmenovaných v Zákoně o podnikání na kapitálovém trhu č. 256/2004 Sb.