DAX 10. 8. 2015

Pro páteční obchodní seanci jsme očekávali pokles cen směrem k dlouhodobé zóně HVN 11460. Prodejci byli aktivní hned od otevření obchodní seance. Páteční objemový profil má jasnou rovnovážnou oblast na nižších cenách s férovou cenou VPOC 11538, což potvrzuje sílu prodejců v trhu. Pokud se však podíváme na mikro kompozitní profil posledních třech seancí, které se překrývají na stejných cenových hladinách, stále máme rovnovážnou oblast na vyšších cenách cca 1155111659. Proto lze očekávat nákupní aktivitu, která bude mít za cíl otestovat mikro kompozitní VPOC 11610 a VPOC 6. 8. 2015 na ceně 11640. Tyto zóny jsou nyní targetem pro nakupující obchodníky.

Vzhledem k tomu, že obchodní seance dnes otevřela uvnitř rovnovážné oblasti pátečního dne, nelze jasně určit pravděpodobnější obchodní aktivitu po otevření trhu. Pro dnešní den očekáváme jako první scénář nákupní aktivitu směrem ke zmíněným cenám 11610 a 11640. Na těchto cenách bychom mohli objevit prodejce, kteří by zabránili dalším pohybům na vyšší ceny.

Pokud nebudeme svědky jasné nákupní aktivity, lze očekávat pomalejší vývoj v rozpětí páteční seance. Prázdný prostor bez  velkého množství obchodních objednávek na ceně 11514 se nabízí k vyplnění novou obchodní aktivitou.

Pokud by dnešní seanci ovládli prodejci, lze očekávat opuštění rozpětí posledních třech dní a návrat do předchozí rovnovážné oblasti. Na nižších cenách se nabízí úroveň 11460 jako dlouhodobá HVN, která by mohla přitahovat obchodní aktivitu.

STAŇTE SE PROFESIONÁLNÍM OBCHODNÍKEM.

 

10dax

DAX 30min graf s denními objemovými profily

I vy vydělávejte na jinak zdarma nedostupných informacích o zobchodovaných objemech! Denní analýzy dle tržní aukce jen na Získejúčet.cz!

Proč obchodovat právě Dax prostřednictvím tzv. Contract for Differences? Veškeré výhody i nevýhody naleznete v našem článku na toto téma.

Slovník pojmů a informace o tržní aukci naleznete zde.

Hodně štěstí při obchodování!

Upozornění

Tento obsah je pouze vlastním názorem autorů Získejúčet.cz. Článek je určen výhradně ke studijním účelům témat týkajících se obchodování na burze a neslouží v žádném případě coby konkrétní investiční doporučení, obchodní doporučení, analýza investičních příležitostí nebo podobné obecné doporučení týkající se obchodování s investičními nástroji. Obchodování na finančních trzích je vysoce rizikové! Společnost FF Trader s.r.o. neposkytuje žádnou z hlavních či vedlejších investičních služeb vyjmenovaných v Zákoně o podnikání na kapitálovém trhu č. 256/2004 Sb.