Dax 10. 10. 2017

Shrnutí předchozího dne a další výhled:

Včerejší seance začala na hodnotách předchozího high, avšak to neznamenalo jasný úspěch pro kupce. Naopak prodejcům se podařilo klesnout k zmiňované HVN 12945. Podívejte se, jak tato cena zafungovala jako support. Psali jsme o možnosti longů právě z této ceny, avšak kupci nebyli dostatečně agresivní. Prodejcům se nakonec podařilo prorazit předchozí low a v jeho blízkosti na ceně 12930 také uzavřít.

Výhled na dnešní den a důležité úrovně:

Dnes jsme odstartovali den uprostřed včerejšího dne, přímo na férové ceně. Jsme uprostřed včerejšího objemového profilu tedy tam, kde se včera chtělo nejvíce obchodovat. Dnešní gap je klesající o velikosti 22 bodů. Pravděpodobnost jeho proražení je dle historie 76 %, což není špatné číslo. Tato informace tedy hraje do karet prodejcům. Stejně tak fakt, že jsme nedosáhli na magickou hranici 13000, ale trh se otočil, může nyní vyhovovat spíše prodejcům. V případě, že uzavřeme ranní gap, očekáváme, že bychom mohli poklesnout směrem k 12900. Pokud prodejci nebudou aktivní, po 3 dnech konsolidace bychom se mohli dočkat ceny 13000.

DOKÁŽETE SPLNIT PRAVIDLA A ZÍSKAT KAPITÁL NA FOREX? VYZKOUŠEJTE SI VÝZVU ZDARMA!

DAX 30min graf s denními profily

Proč obchodovat právě Dax prostřednictvím tzv. Contract for Differences? Veškeré výhody i nevýhody naleznete v našem článku na toto téma.

Informace o teorii aukce naleznete zde.

Upozornění
Tento obsah je pouze vlastním názorem autorů Získejúčet.cz. Článek je určen výhradně ke studijním účelům témat týkajících se obchodování na burze a neslouží v žádném případě coby konkrétní investiční doporučení, obchodní doporučení, analýza investičních příležitostí nebo podobné obecné doporučení týkající se obchodování s investičními nástroji. Obchodování na finančních trzích je vysoce rizikové! Společnost FF Trader s.r.o. neposkytuje žádnou z hlavních či vedlejších investičních služeb vyjmenovaných v Zákoně o podnikání na kapitálovém trhu č. 256/2004 Sb.