Dax 1. 9. 2017

Shrnutí předchozího dne a další výhled:

Před námi je další obchodní den, který by mohl být docela volatilní. Je první pátek v měsíci, což znamená, že ve 14:30 je na pořadu dne vyhlašování NFP. I když je tento report z USA a ovlivňuje zejména USD, i Dax je pod vlivem účinků tohoto fundamentu, proto je dobré být v čas vyhlašování ostražitý. Včerejší seanci jsme otevřeli rostoucím gapem a typem open drive, kdy kupci vyrazili ihned od předchozí seance vzhůru. Pohyb však nebyl nikterak agresivní a seance měla nakonec podprůměrné rozpětí o velikosti cca 80 bodů. Objemový profil opět ukazuje, že seance byla vyvážená, což jen potvrzuje uzavření na férové ceně, která byla vytvořena přímo uprostřed denního rozpětí.

Výhled na dnešní den a důležité úrovně:

Dnes jsme otevřeli bez překvapení na ceně včerejšího dne. Nemůžeme tedy využít statistiku uzavření gapu a šance na proražení low či high jsou nyní ze statistického pohledu 50 na 50. Podívejme se na zajímavé zóny. Pokud dnes Dax půjde na jih, máme zakreslenou support zónu na ceně 12010. To je předchozí VPOC, který by mohl nyní sloužit jako podpora kupcům. Naopak jestli Dax půjde na vyšší ceny, cílili bychom směrem k HVN 12145. Ta by mohla fungovat jako magnet přitahující kupce. Je dost možné, že do vyhlášení NFP bude seance pomalejší a zvýšené volatility se dočkáme až odpoledne.

DOKÁŽETE SPLNIT PRAVIDLA A ZÍSKAT KAPITÁL NA FOREX? VYZKOUŠEJTE SI VÝZVU ZDARMA!

DAX 30min graf s denními profily

Proč obchodovat právě Dax prostřednictvím tzv. Contract for Differences? Veškeré výhody i nevýhody naleznete v našem článku na toto téma.

Informace o teorii aukce naleznete zde.

Upozornění
Tento obsah je pouze vlastním názorem autorů Získejúčet.cz. Článek je určen výhradně ke studijním účelům témat týkajících se obchodování na burze a neslouží v žádném případě coby konkrétní investiční doporučení, obchodní doporučení, analýza investičních příležitostí nebo podobné obecné doporučení týkající se obchodování s investičními nástroji. Obchodování na finančních trzích je vysoce rizikové! Společnost FF Trader s.r.o. neposkytuje žádnou z hlavních či vedlejších investičních služeb vyjmenovaných v Zákoně o podnikání na kapitálovém trhu č. 256/2004 Sb.