Dax 1. 12. 2017

Shrnutí předchozího dne a další výhled:

Četli jste včerejší analýzu, kde jsme měli jako resistenci zaznamenanou cenu 13170? Pokud se podíváte na graf, tak sami uvidíte výsledek. Kupci vstoupili do trhu hned v první hodině. Odstartovali nákupy. Tyto nákupy byly agresivní na tolik, že jsme ani nezačali tvořit objem na prázdném objemovém profilu. Prázdný prostor jsme rovnou proletěli směrem k předchozímu VPOC 13170. Tato cena zafungovala dle očekávání jako resistence. Veškerá snaha kupců byla zmařena, prodejci se dostali zpět k ceně open a na tomto místě jsme také seanci uzavřeli. Ceny v blízkosti low byly podpořeny objemem, takže je můžeme považovat za platné.

Výhled na dnešní den a důležité úrovně:

Dnešní ráno obchodujeme v blízkosti 13050. Jsme na cenách, kde před dvěma dny bylo zobchodováno celkem dost objemu, včera se sem dokonce přesunula férová cena. I když se kupci snažili několikrát vymanit se z rovnováhy a vyrazit směrem k novým vyšším cenám, stále se jim to nedaří. Rovnováha je stále silná a přitahuje obchodníky. Jako support cenu máme stále označenou 12950. Sem by mohli prodejci mířit, pokud se jim podaří prorazit včerejší low. Naše Statistická aplikace v nové verzi ukazuje pravděpodobnost proražení low 76 %, takže i tato informace mluví pro prodejce. Jestliže se při pátku objeví v trhu kupci, měli by se opětovně pokusit o proražení ceny 13170. Tato cena je již několikrát testovaná a tak by mohla být jako resistence slabá.

DOKÁŽETE SPLNIT PRAVIDLA A ZÍSKAT KAPITÁL NA FOREX? VYZKOUŠEJTE SI VÝZVU ZDARMA!

DAX 30min graf s denními profily

Proč obchodovat právě Dax prostřednictvím tzv. Contract for Differences? Veškeré výhody i nevýhody naleznete v našem článku na toto téma.

Informace o teorii aukce naleznete zde.

Upozornění
Tento obsah je pouze vlastním názorem autorů Získejúčet.cz. Článek je určen výhradně ke studijním účelům témat týkajících se obchodování na burze a neslouží v žádném případě coby konkrétní investiční doporučení, obchodní doporučení, analýza investičních příležitostí nebo podobné obecné doporučení týkající se obchodování s investičními nástroji. Obchodování na finančních trzích je vysoce rizikové! Společnost FF Trader s.r.o. neposkytuje žádnou z hlavních či vedlejších investičních služeb vyjmenovaných v Zákoně o podnikání na kapitálovém trhu č. 256/2004 Sb.