DAX 1. 11. 2018

Pár bodů před naší zónou se trh zastavil. Očekávali jsme short s postupným návratem k předchozímu close, čímž bychom uzavřeli ranní gap. K tomu o pár bodů nedošlo, ikdyž se o to prodejci snažili. Celý den jsme se pohybovali do strany a trochu nezvykle v poslední době jsme měli poměrně klidnější seanci. Nakonec Dax uzavřel v červených číslech, ale nijak závratně. Včerejší seance nám tedy nic moc neřekla.

Důležité oblasti

  • Resistence: 11 492, 11 519
  • Support: 11 376, 11 297

Statistiky pro dnešní den

  • Dnes zajímavá statistika proražení high nebo low – 64 % low, 23 % high, oboje pouze 7 %
  • Podrobné statistiky ve Statistické aplikaci.

DOKÁŽETE SPLNIT PRAVIDLA A ZÍSKAT KAPITÁL NA FOREX? VYZKOUŠEJTE SI VÝZVU ZDARMA!

Makroekonomické vyhlášení

Hypotézy pro dnešní seanci

Dnes využijeme hlavně statistiku o předchozích extrémech z naší Statistické aplikace. Ta říká, že je vyšší pravděpodobnost proražení low 11382. Pokud se tomu stane, přichází další zajímavá statistika. Po proražení jednoho extrému se můžeme podívat na pravděpodobnosti proražení extrémů obou. Tedy pokud Dax prorazí dnes low, jaká bude pravděpodobnost, že se trh otočí a prorazí i High. Nebo v opačném případě, když trh prorazí nyní High včerejšího dne, s jakou pravděpodobností trh klesne pod 11382. Tato pravděpodobnost je velmi nízká – pouhých 7 %. Dokud se trh nedostane mimo aktuální rozpětí 11492 – 11382, musíme si počkat. Až po opuštění této oblasti dostaneme z trhu jasné informace, kdo bude dnes silnější, jestli to budou kupci nebo prodejci. My si počkáme dnes zejména na zmiňované statistiky.

Proč obchodovat právě Dax prostřednictvím tzv. Contract for Differences? Veškeré výhody i nevýhody naleznete v našem článku na toto téma.

Informace o teorii aukce naleznete zde.

Upozornění
Tento obsah je pouze vlastním názorem autorů Získejúčet.cz. Článek je určen výhradně ke studijním účelům témat týkajících se obchodování na burze a neslouží v žádném případě coby konkrétní investiční doporučení, obchodní doporučení, analýza investičních příležitostí nebo podobné obecné doporučení týkající se obchodování s investičními nástroji. Obchodování na finančních trzích je vysoce rizikové! Společnost FF Trader s.r.o. neposkytuje žádnou z hlavních či vedlejších investičních služeb vyjmenovaných v Zákoně o podnikání na kapitálovém trhu č. 256/2004 Sb.