Dax 1. 11. 2017

Shrnutí předchozího dne a další výhled:

Včerejší seance 31. 11. se na Daxu nekonala z důvodu státního svátku, dnes i přes to, že se v Německu slaví dušičky, Dax běží. Pojďme se nejprve poohlédnout za pondělní seancí a následně si rozebereme zajímavou situaci dnešního otevření. Pondělní seance byla velmi klidná a nabídla úzké rozpětí o padesáti bodech. High bylo vytvořeno na stejné hranici jako minulý týden. Objem byl zobchodován v blízkosti páteční férové ceny 13215, což potvrdilo, že prodejci nejsou schopni dostat se na nižší ceny.

Výhled na dnešní den a důležité úrovně:

Dnešní seance byla otevřena obrovským rostoucím gapem. Velikost gapu byla možná umocněna právě tím, že se včera neobchodovalo. Pojďme se zamyslet nad tím, jak by to vypadalo, kdybychom měli otevřenou krátkou pozici přes noc. Pokud bychom otevřeli takovou pozici, že by 1 bod byla hodnota např 1000 Kč, po ranním gapu bychom okamžitě realizovali ztrátu o minimální velikosti 100 000 Kč. 100 bodový gap by nám nedal možnost realizovat pokyny stop loss. Na této situaci vidíte, jak je hrozně nebezpečné nechávat otevřené pozice mimo obchodní hodiny! Proto zastáváme názor, že by se pozice měly před uzavřením trhu uzavírat nebo zajišťovat protipozicí. Po dnešním gapu došlo k mírné prodejní korekci, avšak hned na to pokračoval rostoucí pohyb. Jaké by mohly být dnešní scénáře? Mohli bychom se dočkat pokračujících rostoucích pohybů. Kupci jsou za poslední dny aktivní a daří se jim. Pokud se jim dařit nebude, prodejci by se měli pokusit o návrat k předchozím hodnotám. Jako nejbližší target pro prodejce vidíme 13250, což je předchozí high. Další target pro prodejce je 13220, což je pondělní férová cena. Dosažení této ceny by znamenalo uzavření aktuálního gapu.

DOKÁŽETE SPLNIT PRAVIDLA A ZÍSKAT KAPITÁL NA FOREX? VYZKOUŠEJTE SI VÝZVU ZDARMA!

DAX 30min graf s denními profily

Proč obchodovat právě Dax prostřednictvím tzv. Contract for Differences? Veškeré výhody i nevýhody naleznete v našem článku na toto téma.

Informace o teorii aukce naleznete zde.

Upozornění
Tento obsah je pouze vlastním názorem autorů Získejúčet.cz. Článek je určen výhradně ke studijním účelům témat týkajících se obchodování na burze a neslouží v žádném případě coby konkrétní investiční doporučení, obchodní doporučení, analýza investičních příležitostí nebo podobné obecné doporučení týkající se obchodování s investičními nástroji. Obchodování na finančních trzích je vysoce rizikové! Společnost FF Trader s.r.o. neposkytuje žádnou z hlavních či vedlejších investičních služeb vyjmenovaných v Zákoně o podnikání na kapitálovém trhu č. 256/2004 Sb.