DAX 28. 5. 2020

Včerejší seance dopadla přesně dle očekávání. Vzhledem k úterní konsolidaci jsme ponechali naši hypotézu do nového dne a Dax nám ukázal že si dal jen oddych před dalším býčím dnem. Cena se ukázkově zastavila na naší rezistenci 11 734 a rovněž se zde uzavřela seance.

Důležité oblasti

  • Rezistence: 12 151
  • Support: 11 734

Statistiky pro dnešní den

DOKÁŽETE SPLNIT PRAVIDLA A ZÍSKAT KAPITÁL NA FOREX? VYZKOUŠEJTE SI VÝZVU ZDARMA!

Makroekonomické vyhlášení

Hypotézy pro dnešní seanci

Vypadá to že se rozjel býčí vlak a kupci mají jasnou převahu a chuť hledat vyšší ceny. Včerejší sentiment byl podpořen plánem Evropské komise napumpovat do členských ekonomik rekordní objem peněz, a to v objemu 750 miliard Eur. Přestože tento návrh ale čekají rozpravy a schvalovací řízení, i tak to zvýšilo včerejší volatilitu na trzích. Americké akciové indexy rovněž přidávají na hodnotě a v krátkodobém horizontu tedy nevidíme důvod shortovat. Další rezistence před námi je na 12 151, ale je dosti pravděpodobné, že Dax bude několikrát testovat zónu kolem 11 734. Dnešek rovněž přinese mnohé makroekonomické události, doporučujeme být ve střehu.

 

Proč obchodovat právě Dax prostřednictvím tzv. Contract for Differences? Veškeré výhody i nevýhody naleznete v našem článku na toto téma.