Zkušební výzva: osobní mentor zdarma

Máme tady další článek z vašich řad. Tentokrát je to článek od tradera Petra, který se s vámi chce podělit o své zkušenosti s projektem Získejúčet.cz a se Zkušební Výzvou, tedy Výzvou zcela zdarma. Jak sám přiznává, nejprve se nám trochu vyhýbal, ale nakonec své rozhodnutí přehodnotil a troufáme si tvrdit, že svého rozhodnutí určitě nelituje. Dost prozrazování, zbytek se dozvíte v článku. 

Zkušební výzva může být pro mnohé významným pomocníkem i přes to, že nic nestojí. Vyplnit formulář, přihlásit se k demo účtu a můžeme vesele klikat do grafů. Nicméně, pokud člověk v budoucnu plánuje pokořit reálnou Výzvu, nebo to alespoň s tradingem myslí vážně, i samotná Zkušební Výzva dokáže tradera navést správným směrem. Stejně jako v mém případě.

Věděl jsem již delší dobu, že pokud budu dodržovat pravidla, budu dostatečně trpělivý a budu obchodovat přesně podle plánu, bude se mi dařit. Sám jsem se ale nedokázal uhlídat, zda daná pravidla dodržuji. Po několika obchodech jsem přešel z trpělivého obchodování k agresivnímu a podstatně to zhoršilo mé výsledky. To byl jeden z důvodů, proč jsem se projektu Získejúčet.cz dlouho vyhýbal. Nevěřil jsem sám sobě, že dokážu splnit požadovaná pravidla Výzvy.

Jednoho dne jsem se rozhodl vyzkoušet alespoň Zkušební Výzvu. Ve chvíli, kdy jsem začal svou strategii obchodovat na demo účtu Zkušební Výzvy, výsledky potvrdily mé úsudky. Trpělivost a disciplína přináší ovoce. S vědomím, že to chci v tradingu někam dotáhnout, jsem byl odhodlaný naplno dodržovat pravidla a disciplínu. A byl to správný krok.

Díky detailním statistikám z Prostředí tradera a také pravidlům pro splnění Výzvy, jsem v sobě dokázal probudit správné myšlenkové nastavení. A přitom jde pouze o Zkušební výzvu. Nicméně toto myšlenkové nastavení jsem si přenesl i do svého tradingu a nyní mé výsledky začínají obecně nabývat jiný rozměr. To, jakým způsobem se mé výsledky začaly zlepšovat dlouhodobě, spolu s vyhodnocením ze strany Získejúčet.cz mě ujistilo, že dodržování pravidel je cesta k úspěchu v tradingu.

I přes to, že se jedná pouze o Zkušební výzvu, mám potřebu dodržovat a splňovat pravidla, už jen z principu. Nechci si zkazit výsledky několika špatnými obchody. Je to nejspíše jen psychologický efekt, ale funguje skvěle.

Právě díky Zkušebním výzvám jsem si uvědomil podstatu a výhodu vedení obchodního deníku. Sebereflexe v tradingu, kde jde z velké části pouze o emoce a psychiku, je velmi podstatná. Když totiž ve svém deníku vidím samé zelené hodnoty, kladné komentáře k obchodům a samozřejmě samotné obchody, mám ihned takový pocit, že vše co dělám, je správně. A stejný pocit má nakonec i stav mého účtu.

Důkazem postupného zlepšování může být následující equity křivka, zachycující průběžný výsledek jedné ze Zkušebních Výzev.

Traderu Petrovi Zkušební Výzva pomohla v obchodování. Vyzkoušejte ji také! Posílíte svoji disciplínu a dozvíte se zajímavé statistiky o svém obchodování zdarma.

VYZKOUŠEJTE SI TAKÉ VÝZVU ZDARMA!