Život intra-týdenního tradera

Přijde vám trading nelogický? Stalo se vám někdy, že se cena otočila vaším směrem hned poté, co šla na váš stop-loss? Náš trader Ellitt se naučil, jak se velké instituce dívají na retailové obchodníky a jak manipulují cenu ve svůj prospěch. Inspirujte se Ellittovým pohledem na trhy, který s námi sdílel.

Strategie

Můj obchodní styl je postaven na nízkém riziku a formování ceny v týdenních cyklech, tyto body jsou velice důležité pro mé úspěšné obchodování.

Cena má vždy tendenci stoupat (v medvědím týdnu) a formuje vrchol týdne v období mezi nedělním otevřením ve 23:00 a uzavřením úterní londýnské seance, nejpozději středou.

V býčím týdnu se týdenní low obvykle vytváří mezi nedělním otevřením ve 23:00 a úterým, nejpozději středou.

Tato znalost nám dává skvělou možnost zamyslet se nad týdenním plánem, pokud jde o přípravu vstupů a psychologii.

Vědět v určitém týdnu, při býčím trendu, že cena bude mít tendenci nejprve poklesnout, vám umožní najít nejlepší cenu pro nákup, a naopak při medvědím trendu můžete využít přechodný pohyb nahoru k nejlepším vstupu do prodeje.

Proč se toto s cenou děje? Cena to jistě nedělá pro nás retailové obchodníky, děje se to proto, aby instituce a velcí hráči na trhu dostali co nejvýhodnější cenovou úroveň pro nákup nebo prodej.

Ve skutečnosti tlačí cenu nahoru/dolu velkými objednávkami na počátku týdne, což jim následně umožní dostat nejlepší cenu pro prodej či nákup.

Předtím, než jsme měli tuto cennou informaci, kde jsou retailoví obchodníci obvykle obelstěni, když předpokládají, že cena v první polovině týdne stoupá nebo klesá, že to bude i směr, kam se bude trh ubírat po zbytek týdne, a proto otevírali odpovídajícím směrem své příkazy, docházelo bohužel k tomu, že ve středu bývají všechny jejich pozice ztraceny a oni opět začínají od nuly.

Nechci tím říct, že není možné mít úspěch jako retailový obchodník, ale podle mého názoru je používání trendových linií, základního supportu a rezistence a všech těch vlajkových vzorů a podobně, spíš gambling, protože to instituce všechno vědí a vidí a obchodují proti vám.

Jak často se vám stalo, že jste otevřeli pozici a byli jste následně stopnuti přesně na pip, a pak se trh vydal vaším směrem a dosáhl vašeho plánovaného profitu … ano, já vím, spousta lidí teď řekne – to je prostě trading, ale já tuto teorii nezastávám.

Podle mé teorie, když nehrajete spolu s velkými institucemi, jen se sami viníte a nikdy se vám nepodaří dosahovat kontinuálního profitu, a věřte mi, že se znovu a znovu spálíte, tak jako se to dělo i mě ještě před rokem.

Závěrem

Má rada zní – najděte si nějakého institucionálního mentora, podle mne nejlepší volba je člověk jménem ICT, má na Youtube spoustu videí, dohromady snad 118, což znamená 6 měsíců obsahu zdarma!!

Naučíte se obchodovat jako instituce a když se soustředíte a budete se tomu patřičně věnovat, můžete to zvládnou za jeden měsíc, to znamená shlédnout jedno video denně, dělat si poznámky.

Nicméně trading je především hra s psychologií, když si přetížíte mozek informacemi, tak si z toho nic pořádně nezachováte. Má rada je:  Jděte svým vlastním krokem a tempem. Tento závod vyhraje trpělivý a vytrvalý obchodník.