Trading je šance

Dnes pro vás máme článek od Tradera Alexe, který žije v USA. Alex se chtěl s ostatními podělit o svůj pohled na trading. Z Alexova článku je cítit spousta pozitivní energie a motivace. Znáte to, máte kolem sebe lidi, kteří říkají, že to a tohle prostě nejde. Na Forexu nejdou peníze vydělat, nejde zhodnocovat účet pravidelně atd… Od Alexe toto rozhodně neuslyšíte. Dozvíte se více o jeho pohledu na trhy a také trochu o jeho strategii a proč si vlastně vybral takovou strategii. Je zřejmé, že Alexovi neschází motivace a přejeme mu jen to nejlepší.

Obchodování je pro mě šance. Na rozdíl od jiných příležitostí je ziskový potenciál v obchodování prakticky nekonečný. Na druhou stranu nevýhody obchodování jsou značně omezené. Obchodování mi dává šanci uniknout životnímu stylu, který má většina lidí. Mnoho lidí věří, že obchodování je gambling a akorát při něm ztratíte peníze. Pro mě je obchodování něco, co lze technicky vypočítat.

Velice důležitým prvkem v obchodování je pro mě psychologie. I když máte skvělý obchodní systém, nemáte-li zvládnutou psychologii / disciplínu, díky které dokážete bez zaváhání ukončit nepříznivý obchodní den nebo dodržovat předem dané ztráty, nedojdete ve své obchodní kariéře moc daleko. Jedním ze způsobů, jak udržuji svou obchodní psychologii je absolutně striktní money management. Riskuji vždy jen určité procento na obchod, které je o dost menší, než je výše maximální denní ztráty. Jelikož riskuji pouze určité procento na obchod, dokáži si od toho odvodit i velikost pozice. Navíc se psychicky smířím s případným SL a zbytečně nezasahuji do obchodu, což zvyšuje moji trpělivost a klidnost.

Obchodní systém, který používám je vytvořen pro obchodování s denním časovým rámcem. Důvod, proč se mi líbí obchodování s denním časovým rámcem je kvůli nedostatku času a mé nevůli sedět celý den před obrazovkou. Když neobchoduji můžu si užívat svého osobního života, což mě naplňuje motivací pro další práci.

Obchodování s denním časovým rámcem vytváří také flexibilitu v mém vlastním rozvrhu. Na rozdíl od jiných obchodníků mohu stále trávit dostatek času se svou rodinou a přáteli, zatímco jiní obchodníci tráví 6-8 hodin denně zíráním do monitoru a doufají v obchod, který může nebo nemusí přijít.

Určitě víte, že money management je také velmi důležitým aspektem obchodování. Moje osobní rada z vlastní zkušenosti je, že money management je pro úspěšnou obchodní kariéru dokonce zcela zásadní. Správné řízení peněz je to, co zhodnocuje nebo naopak zcela vymaže účty. Kdokoli může mít skvělý obchodní systém, správnou obchodní psychologii, ovládat své emoce, ale nedostatek v money managementu vše postupně zhatí.

 

Děkuji mnohokrát za přečtení tohoto článku. Doufám, že se z vaší obchodní cesty stane úspěšná kariéra. Díky týmu Získejúčet, že mi dali tuto příležitost ke změně mého života.