Trader Lior Z. sdílí jeho styl obchodování

Dnes prezentujeme nový článek od našeho obchodníka Liora Z.

Lior obchoduje s pomocí grafických formací a byl ochoten s námi sdílet jeho obchodní strategii. Nechte se inspirovat.

Základy:

Zdravím, rád bych vám představil můj styl obchodování. Obchoduji převážně na forexu, ale tento koncept je vhodný pro jakýkoliv instrument.
Můj hlavní graf  je H4 a na něm hledám a označuji hlavní zóny supportu a rezistence.
Na denním grafu se snažím rozpoznat směr trendu a na hodinovém grafu pak vstupuji do obchodů.
Když například vidím, že trh se pohybuje blízko rezistence, na denním grafu pak vidím že celkový trend je sestupný, je čas hledat na hodinovém grafu vhodnou příležitost pro vstup do trhu, a když se trh pohybuje poblíž supportu na H4 grafu, pak hledám vzestupný trend na denním grafu, když ho nacházím pak hledám vhodnou příležitost ke vstupu na hodinovém grafu.

Moment vstupu:

Moment vstupu do obchodu je postaven na grafické formaci, která mi napoví, kdy je vhodný čas vstoupit.
Grafické formace jsou tvary a struktury, které trh vytváří a poté co jsou vytvořeny, vydá se trh obvykle směrem hlavního trendu, což je pro mě dobrý důvod pro vstup do trhu.

Výstup:

Hledám aktuální hlavní zóny supportu nebo rezistence na H4 grafu. Výhled na poměr risk/reward musí být alespoň 1,5, když tomu tak není, do trhu vůbec nevstupuji.

Grafické formace:

Formace, které používám pro vstup jsou:
1. AB=BC – Tato formace představuje dva stejné pohyby stejným směrem a retracement mezi nimi – poté co je formace vytvořena, trh mění směr.
2. 2618 – Tato formace je dvojitý vrchol nebo dvojité dno, po kterém následuje průlom výstřihu a pak retracement na úroveň 0.618 fibo. Po vytvoření formace je velká šance, že trh změní směr.
3. Bat formace – struktura trhu je zformována do Fibonacciho úrovní, po vytvoření formace je velká šance, že trh změní směr.
4. Cypher formace – struktura trhu je zformována do Fibonacciho úrovní, po vytvoření formace je velká šance, že trh změní směr.
5. Gartley formace – struktura trhu je zformována do Fibonacciho úrovní, po vytvoření formace je velká šance, že trh změní směr.
6. Formace hlava a ramena – struktura trhu je zformována do tří vrcholů. Střední vrchol je vyšší než ostatní dvě ramena, když je formace vytvořena a cena prolomí výstřih, je to znamení, že pohyb trhu bude pokračovat stejným směrem.

 

Money management:

Poměr risk/reward je u mého způsobu obchodování běžně 1:2, ale nikdy ne méně než 1:1.5. Někdy to může být až 1:4. Riskuji vždy pouze 1 % hodnoty účtu na jeden obchod.

Mé procento úspěšnosti je obvykle 45 % – 50 %, a tím je mé obchodování konzistentní a dlouhodobě ziskové.

Shrnutí:

Jsem velmi hrdý na moje obchodování, po dlouhé cestě se mi podařilo dosáhnout těchto cílů. Doufám, že budu v budoucnu moci ukázat ostatním traderům jak obchodovat ziskově a jaká je správná cesta k dosažení tohoto cíle.

Děkuji vám.