Opakování Výzvy 500 s poučením?

Autor článku: Trader Michal U.

Dnes jsem předčasně (o pět dnů dříve) ukončil Výzvu 500, jelikož jsem se dostal do situace, ve které jsem sice splňoval čtyři z pěti parametrů Výzvy 500, avšak můj obchodní systém už by nebyl schopen vygenerovat do konce zkušebního období takový profit, abych splnil podmínku pátou, tedy 10% limit zisku.

Protože obchoduji už téměř dva roky, snad jsem se naučil poučit se z chyb, případně nesprávných postupů, které provádím. Když teď tedy zpětně hodnotím ten necelý měsíc Výzvy, došel jsem k následujícímu závěru.

Bylo chybou obchodovat portfolio tří strategií a to i přesto, že každá z nich je individuálně profitabilní. Důvodem této chyby – nechyby je skutečnost spojená s podmínkami Výzvy, především potom požadavek na 50% ziskových dnů. Kombinací těchto strategií docházelo k tomu, že se mi vzájemně nulovaly profity ve většině obchodních dnů. Ačkoliv potom nastaly dny, kdy toto portfolio generovalo velký denní zisk, který posílal celý účet správným směrem a tím pádem se potvrzovala i profitabilita jednotlivých systémů, byl jsem v neustálém ohrožení dodržení podmínky týkající se 50% ziskových obchodních dnů.
Proto jsem ke konci vyseparoval strategii, která má nejvyšší potenciál dodržovat pravidla a s touto se, díky vstřícnosti Získejúčet.cz, pustím do opakované výzvy.

Nechci nikoho poučovat, protože na to moje výsledky ještě zdaleka nestačí, ale doporučuji každému nedržet se dogmaticky postupů, které i když jsou správné, tak nejsou komfortní pro udržení dlouhodobé pohody v tradingu. No a jak všichni víme, když není pohoda, máme tendenci vymýšlet mnohdy docela slušné nesmysly, které nás k cíli dlouhodobě jistě nedovedou.

Přeji všem mnoho úspěchů a hlavně klidnou mysl.

Napište nám článek z oblasti tradingu. Ať už to jsou vaše obchodní zkušenosti, strategie, jednotlivé obchody či úvahy o obchodování. Můžete tak inspirovat ostatní tradery a získat zpětnou vazbu.