Jednoduchá trend strategie při využití FIBO a EMA.

Tento článek jsme dostali od Tradera Karla, který žije v UK. Název článku je “Trend je váš přítel”. Některým obchodníkům může přijít název článku jako klišé, ale pro mnoho jiných obchodníků, to představuje základní kámen jejich strategie. V tomto článku s námi Trader Karel sdílí jednoduchou trendovou strategii pomocí FIBO a EMA.

Trend je váš přítel

Od té doby, co jsem poprvé začal obchodovat, jsem vždycky slyšel obchodníky říkat “trend je tvůj přítel”. Předtím jsem tomu velkou váhu nedával a věnoval se jiným strategiím. Myslel jsem si, že lidé jsou sarkastičtí a že rčení je příliš základní na to, aby bylo možné obchodovat pomocí trendu se ziskem. Uplynulo pár let a velmi mě mrzí, že jsem tomuto rčení nepřikládal větší důležitost.

Obchodování s trendem znamená obchodování s momentem trhu. Osobně nakupuji higher lows a lower highs. Obchodování s trendem si myslím, že nám dává větší pravděpodobnost vstupu do vítězných obchodů, protože jdete s davem a nesnažíte se s ním bojovat. Přemýšlejte o tom … je mnohem snažší běžet z kopce místo do kopce.

Obchodování s trendem teoreticky zní velmi jednoduše, ale zaručuji, že mnoho nových obchodníků, jakmile začnou obchodovat s reálnými penězi, dokáže i takto vymazat účet. Jednou z nejjednodušších obchodních strategií, které používám je nakupování lows na 4H trendu. K tomu používám i Fibonacciho retracementy a 50 EMA (Exponential Moving Average).

Příklad vstupu na EURAUD můžete vidět níže.

Graf vytvořen pomocí platformy Tradingview

Jakmile byla medvědí trendová linie přerušena a cena překročila na 4H grafu EMA 50, začal jsem hledat vstup do longu.

Můj první vstup byl na příštím higher low, když se cena vrátila na úroveň 0,5 Fibonacciho retracementu a na úroveň ceny 50 EMA.

Můj druhý obchod byl stejně jednoduchý. Jakmile cena udělala další korekci, použil jsem nástroj trendové linie k předvídání, kde by se cena mohla odrazit a vytvořit nové vyšší low. EMA opět působila jako dynamická podpora a long obchod vyšel opět skvěle.

Dle mě jsou nejjednodušší obchody často nejlepší obchody. Prvně si jednoduše určete trend pro váš časový rámec, který chcete obchodovat, a pak obchodujte s davem, ne proti němu.